ponedeljak, 24 novembar 2014 17:31

Vrščani se okitili državnim zlatom

Napisala 
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)
Tri igrača Kluba američkog fudbala "Lavovi" iz Vršca okitili su se zlatom medaljom. Miškiv Mihajlo, Jokić Saša i Tadić Aleksandar nastupali su kao pozajmljeni igrači za ekipu "Angel Warriors-a" iz Čačka, sa kojom su osvojili prvenstvo Srbije u juniorskoj kategoriji.
 
Mišikiv kaže da su presrećni zbog osvojene titule prvaka Države u američkom fudbalu.
- Zahvaljujemo se ekipi Čačka koja nam je pružila mogućnost da nastupamo za njih i da zajedničkim snagama dođemo do zlata. Sam početak utakmice je bio malo lošiji, gubili smo sa 2:0, al odmah smo uspeli da povežemo dobre napade prećene izvrsnom odbranom i da uspostavimo kontrolu nad utakmicom. Ove medalje nam jako znače, i nisu samo rezultat dobre sezone već, i fenomenalnih partiija, nego i zasluga našeg kluba i svih naših saigrača iz Vršca, kaže Miškiv, lineback-er "Lavova".
 
Jokić je dodao da im ostaje da se još malo raduju medalji, jer već naredne nedelje nastavljaju sa pripremama u Vršcu koje su u punom jeku, kako bi što spremniji dočekali seniorsku sezonu.
- Iako smo nastupali u juniorskoj konkurenciji, nama je ovo već četvrta takmičarska sezona što nas već stavlja u red iskusnijih igrača. Zahvalni smo kako našem klubu, tako i ekipi iz Čačka što nam je pružena mogućnost da igramo, i da pokažemo šta umemo, izjavio je Jokić.
 
Tadić ističe da je bilo teško, jer su putovali za Čačak, a trenirali i u Vršcu i u Čačku.
- Sav taj trud se isplatio. Videli smo koliko možemo, pokazali šta znamo i ovo nam je samo dodatni podsteh da nastavimo još bolje da treniramo i da naredne sezone u seniorskoj konkurenciji sa "Lavovima" doguramo do Super lige. Pohvalio bih ceo kolektiv "Angel Warriors-a", kako naše saigrače iz Čačka tako i rukovodstvo kluba, rekao je Tadić.
 
Rizvić: Vršački juniori okosnica mnogih klubova
Predsednik Kluba američkog fudbala "Lavovi" iz Vršca Alen Rizvić uputio je čestitke momcima na zlatnoj medalji, kao i klubu "Angel Warriors-a", što su uspeli da dođu do finala u izuzetno jakoj konkurenciji i da trijumfuju nad veoma dobrom ekipom Kragujevca, kako u igračkom tako i u organizacionom smislu.
- Drago mi je da smo uspostavili dobru saradnju sa ekipom iz Čačka i da su pre svega prihvatili naše igrače. Treba napomenuti da je pored njih trojice nastupalo još 8 naših juniora u ekipi "Black Hornets" iz Jagodine. Njima je ovo bila veoma bitna sezona u smislu sticanja iskustva. Žao nam je što iz finansiskih razloga nisu mogli da nastupaju za svoj matični klub iz Vršca. Nadamo se da ćemo u narednoj sezoni biti u mogućnosti da ispratimo i takmičenje naših juniora, a ne da oni čine okosnice svih drugih klubova po Srbiji. Američki fudbal je na marginama i nemamo nikakvu podršku. Većinu troškova snose igrači i uprava. Nadamo se da će se to promeniti u nekom narednom periodu. Imamo preko 50 članova, seniorsku, juniorsku i youth kategoriju. Nažalost, klub je u mogućnosti da finansijski isprati samo seniorsko takmičenje, rekao je Rizvić.
 
Preuzeto sa: evrsac.rs
Pročitano 3665 puta Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 24 novembar 2014 17:56
Aleksandra Zarija

Studentkinja Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.

Anketa

Šta vidite kao najveći problem mladih u Vršcu?

Nasilje - 16.2%
Nedostatak kulturnih sadržaja - 11.1%
Nedovoljno razvijen noćni život - 9.4%
Nedostatak mesta za rekreativne aktivnosti - 6%
Nedostatak posla/stručne prakse - 46.2%
Nedostatak neformalnih edukacija - 11.1%

Ukupno glasova: 117
Glasanje je završeno, dana : avgust 17, 2017

edukacija-logo-kursevi

Baner 231x173

 

  • 1
  • 2
  • 3

VrsacMOJKraj

OpstinaVrsac

iserbia

TOV

OklagijaRS

Cefix

parakvadvs

VAK

PricajmoOTome

ArchLAB

ClickMan

eVrsac

PokrajinskiSekretarijatZaSportIOmladinu

edukacija

KulturniCentarVrsac